Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaAlexandrite LazerALEXANDRİTE LAZER CİHAZLARI

ALEXANDRİTE LAZER CİHAZLARI

Lazer epilasyon için Alexandrite tipi (755nm) lazer cihazları kullanılmaktadır.

Çok koyu olmayan ciltler için Alexandrite  etkili ve uygun lazer tipidir. Alexandrite lazer kıla koyuluk veren melanin pigmentinde diğer lazerlerden daha yoğun tutulur, derindeki kıl köklerine ulaşır. Emilim avantajı sayesinde uygun dozlar seçilerek en az acı ile kalıcı etki sağlanır. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen sorunu yoktur.

Alexandrite lazerler diğer lazerlerin genel teknik özelliklerine sahiptir. Laser aleti içerisinde ki bir veya iki adet lambada enerji üretilmesine “Flash lamb” teknolojisi denmektedir.Son zamanlarda bu lambanın yerine diode de kullanılmaktadır. Bazı ayna düzenekleri ile üretilen enerji toplanır. Alexandrite lazer de diğer lazer ışınlarının en temel özelliklerinden biri olan; biri birine paralel hareket eden ışın demetlerini içerir.

Aynalar yardımı ile toplanan lazer ışınları fiber kablo ile handpiece el aletine gönderilir. Bu alet ile kullanıcı lazer ışınlarını kontrol ederek istediği bölgeye, istediği kadar ve hızda atış yapabilir.

Alexandrite lazer epilasyon uzun süredir lazer epilasyon amacı ile kullanılan lazer türüdür. Alexandrite lazer sadece açık cilt rengine sahip kişilerde kullanılabilmektedir. Koyu cilt renklerinde kullanımı önerilmez. Bir miktar tüy uzar gibi olur ve dökülür. Ağrısı en az lazer epilasyon uygulamalarından biridir.

Alexandrite lazerlerin bazı bölgelerde kullanımı da önerilmez. Bunların başında yüz bölgesi gelir. Yüz ve boyun bölgesinde alexandrite lazer epilasyon uygulama sonrasında ince tüylerde artış olabilir. Bu önemli ve korkulan yan etki gerçekleşirse durum lazer yapılmadan öncekinden daha kötü olur. Bu yan etki kimde ve nasıl ortaya çıkar bilinmemektedir. Bu nedenle yüz, boyun ve sırt bölgesinde alexandrite lazer epilasyonu önermiyoruz.

Alexandrite lazer ciltte derinlikten çok melanin ismindeki boya maddesi üzerinden etkidiğinden sırt ve kol bölgesi tüylerinde başarısı azdır. Alexandrite lazer Bazen de burada da tüy artışı yapabilir.

Alexandrite lazeri koyu tenlilerde ve bronz kişilerde de kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ederiz..

Alexandrite Lazer Cihaz Özelikleri

•Sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir.

•755 nm dalga boyunu içeren lazerdir

•Melanin emilimi ya da absorbsiyonu çok iyidir. Bu nedenle melanin üzerinden etki ettikleri söylenebilir.

•Ciltte leke yapma ihtimali  Ruby lazerden azdır. Fakat bu lazer sistemi de koyu tenlilere ruby lazerler gibi uygulanmamalıdır. Bronz tende de uygulama kesinlikle önerilmez.

•Soğutma ve pulse süresinin uzatılması yan etki ihtimalini azaltsa da etkinlik koyu tenlilerde düşüktür. Yan etki ihtimali yüksektir. Koyu tenlilerde diode ya da nd yag lazer önerilir.

•Bu lazer tipi derin yerleşimli sırt tüylerinde omuz ve kol tüylerinde başarısı düşük bir lazer tipidir.

•Alexandrite lazerler ince yüz tüylerinde artış yapabilir bu nedenle kişi beyaz tenli bile olsa alexandrite lazer yüz bölgesine uygulanmamalıdır

•Etkin dozlar için yüksek doz kullanılması gerektiğinden koyu tenlerde tercih edilmez. Pulse süresini aşırı arttırmak ise etkinliği azaltır.

Alexandrite lazer epilasyon cihazları hakkında merak ettikleriniz ve bu üstün teklonojiye sahip epilasyon makinesi ile cihazı konusundaki tüm detaylara bu yazımızda vede blog sayfamızdaki diğer yazılarımızda ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar