Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaAlexandrite LazerALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyonun çalışma prensibi kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı bir tahribat yaratmaktır. Kıllara rengini veren melanin ısıyı emer ve kıl köklerine iletir. Böylece kıl kökü artık işlevini yerine getiremez hale gelmiş olur.  Atışlar sayesinde cilde ulaşan lazer ışığı, kıl köküne yoğunlaşarak milisaniyelik süreler içinde, kılda çok büyük bir ısı oluşturur. Bu sırada, etrafındaki dokulara zarar vermeden sadece kıl kökünü ve kıl kökünü besleyen damarları ve uykuda bekleyip, yakın zamanda tekrar çıkacak olan kıl köklerini de tahrip eder. Bu şekilde artarda yapılan seanslar sonrasında lazer epilasyon yapılan bölge tüylerden arındırılmış olur.

İstenmeyen tüylerin yok edilmesi amacıyla uzun yıllardır en çok tercih edilen lazer cihazlarından biri Alexandrite’ tır. Uzun süreli etki sağlaması ve rahat uygulama seçeneği ile birçok kişi tarafından kullanılan bir epilasyon yöntemidir. Alexandrite lazer yüz bölgesi için olduğu gibi diğer tüm bölgelerde de kullanılmaktadır.

Alexandrite lazer cihazlarının etkinlik alanı sınırlıdır. Bu lazer tipi kıl ve deride bulunan melanini hedef alarak tüyleri yok etmektedir. Melanin, en çok koyu renkli kıllarda bulunduğu için Alexandrite lazerler açık renkli tüylerde istenen sonucu vermemektedir. Bu nedenle ancak açık tenli ve koyu kıl rengi olan kişilerde kullanılabilmektedir.

Kılda bulunan melanin, lazer atışı esnasında ortaya çıkan enerjiyi emerek, enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlar. Kıl köküne ulaşan bu enerji orada ısıya dönüşür ve kıl kökünü yakarak tahrip eder. Bu şekilde kılın yeniden çıkması önlenir.

Ciltte kıl kökünün derin olduğu sırt, kol ve yüz gibi bölgelerde, dalga boyu kısa olan ve cildin derinine inemeyen Alexandrite lazerler tam olarak etkinlik gösteremezler. En etkili oldukları bölgeler kıl kökünün daha yüzeyde olduğu bacaklar, koltuk altları ve genital bölgedir.

Alexandrite lazer uygulamalarında enerji kıl kökünde ısıya dönüştüğü için biraz acı hissedilmektedir. Bu nedenle uygulama yapılan lazer başlıklarına soğutucu bir aparat daha ilave edilmektedir.  Bu soğutucu başlıkla birlikte hissedilen acı düzeyi önemli ölçüde azalmaktadır.

Alexandrite lazer epilasyon uygulaması ile ilgilisıkça sorulan yüze uygulanır mı ? alexandrite lazer acısı varmı ? gibi sorulara da aslında cevap vermiş olduk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar