Cuma, Ekim 22, 2021
Ana SayfaAlexandrite LazerALEXANDRİTE LAZER EPİLASYONUN AVANTAJLARI

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYONUN AVANTAJLARI

Alexandrite lazerin en önemli avantajları nedir?

Alexandrite şu an için lazer teknolojisinin ulaştığı iyi bir  noktada yer alır. Diğer lazerlerde bulunan tüm özelliklere sahip olmasının yanı sıra çalışma hızı açısından diğer sistemlerden biraz daha hızlıdır. Bu özellikleri sayesinde sırt epilasyonu 30-55 dakika, bacak epilasyonu 30-35 dakika gibi çok kısa sürede bitirilebilmektedir.

Alexandrite yetersiz midir?

Hayır.Kalın ve siyah kıllar daha düşük lazer enerjisinde yeterli miktarda enerjiyi emerler. İnce kıllarda etki sağlanabilmesi için kısa sürede ve daha yüksek miktarda enerjinin verilebilmesi gerekir. Bir çok lazer cihazı tekrarlanan yüksek enerjili ve kısa süreli lazer atışlarını sağlayacak güce sahip değildir. Diğer lazerlerden farklı olarak Alexandrite lazerin atış sırasında sağladığı enerji atış süresine bağlı değildir. İnce kıllar için gerekli yüksek enerjili ve kısa süreli lazere atışlarını tekrarlanan atışlar sırasında sağlayabilmektedir.

Kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar. Kıllarda tekrar büyüme olsa bile oluşacak kıllar zayıf, açık renkli kozmetik önemi az tüyler şeklindedir. Güvenilir bir yöntemdir. Kanserojen değildir. Kullanılan cihazın özelliklerine göre değişmekle birlikte hızlı bir yöntemdir. Ağda yada diğer epilasyon uygulamalarında görülebilen cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Güvenli bir uygulama mıdır?

Epilasyon amaçlı lazer sistemleri ise 15-20 yıldır kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde lazerin epilasyon ve diğer estetik amaçlı uygulamaları günümüzde daha da güvenli olarak yapılmaktadır. Lazerin kanser yaptığına veya sağlığı etkileyecek şekilde radyasyon yarattığına dair hiçbir bilimsel kaynak yoktur. 1983 yılında yapılan bir araştırmada lazerin iyonik etkisi olmadığı ve canlı büyüyen bağ dokusu hücreleri üzerinde hiçbir kötü etkisi olmadığı gösterilmiştir. Kullanılan lazerler dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

Blog sayfamızda alexandrite lazer epilasyon uygulamasının diğer yöntem ve sistemlere göre avantajları veya varsa zararları yorumlar ile birlikte sizlere bir fikir verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar