Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaAlexandrite LazerALEXANDRİTE LAZER Mİ ? BUZ LAZER Mİ ?

ALEXANDRİTE LAZER Mİ ? BUZ LAZER Mİ ?

Alexandrite mi yoksa Buz lazer mi diye soracak olursanız aslında uygulanacak ten rengi ve kıl yapısına göre değişmektedir. İki teknolojinin de uygulama kriterlerine göre kendine özel avantajları bulunmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyonun avantajları nedir?

Kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar. Kıllarda tekrar büyüme olsa bile oluşacak kıllar zayıf, açık renkli kozmetik önemi az tüyler şeklindedir. Güvenilir bir yöntemdir. Kanserojen değildir. Kullanılan cihazın özelliklerine göre değişmekle birlikte hızlı bir yöntemdir. Ağda uygulamalarında görülebilen cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

  Alexandrite şu an için lazer teknolojisinin ulaştığı  son noktada yer alır. Diğer lazerlerde bulunan tüm özelliklere sahip olmasının yanı sıra çalışma hızı açısından diğer sistemlerden biraz daha hızlıdır. Bu özellikleri sayesinde sırt epilasyonu 30-40 dak. bacak epilasyonu 30-35 dak. gibi çok kısa sürede bitirilebilmektedir. Long pulse ND YAG olması nedeniyle koyu tenli hastalarda da kullanılabilmektedir. En önemlisi CE onayı alan lazerle yapılabilen tüm işlemlerin önemli bir oranını tek başına yapabilen dünyadaki en etkin ve güvenli lazer sistemlerinden biridir.

Alexandrite diğer lazerler gibi yetersiz midir?

Hayır. Kıl kökünde etkiyi sağlayan kılın tuttuğu enerjidir. Kalın ve siyah kıllar daha düşük lazer enerjisinde yeterli miktarda enerjiyi emerler. İnce kıllarda etki sağlanabilmesi için kısa sürede ve daha yüksek miktarda enerjinin verilebilmesi gerekir. Bir çok lazer cihazı tekrarlanan yüksek enerjili ve kısa süreli lazer atışlarını sağlayacak güce sahip değildir. Diğer lazerlerden farklı olarak Alexandrite lazerin atış sırasında sağladığı enerji atış süresine bağlı değildir. İnce kıllar için gerekli yüksek enerjili ve kısa süreli lazere atışlarını tekrarlanan atışlar sırasında sağlayabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyonun Diğer Epilasyon Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Alexandrite lazer epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerinden farkını, kalıcı olması, yok denecek kadar az acı ile kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi ve ekstradan özel bir bakıma ihtiyaç duyulmaması şeklinde özetleyebiliriz. Alexandrite lazer epilasyon uygulamasındaki ışınlar, kıldaki koyu rengi sağlayan melanin pigmenti tarafindan emilir ve kıl kökü bu ışınlar sayesinde yok olur. Tüm bu işlemler esnasından uygulanan hava soğutma sistemi ile cildiniz korunur ve acısız bir uygulama hissini ortaya çıkar.

Alexandrite Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Seanslarınız tamamladığında kıllarınızın kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlar.

Ağrısız ve kolay uygulanma avantajına sahiptir. 

Size zaman kazandırır ve vücudunuzdaki istenmeyen tüylere kalıcı çözüm sunar.

Kıl kökleri ve yapısına bağlı olarak kısa süre zarfında size hızlı bir çözüm sunar.

Cildinizde yanma, kızarma, alerji, yara ve pullu bir görünüm oluşturmaz.

Alexandrite lazer mi buz lazer mi iyi diye araştırıyorsanız arasındaki farkları araştırma sonuçları ve daha fazlasını kampanya detayı ile inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar