Perşembe, Haziran 1, 2023
Ana SayfaDiode LazerDİODE LAZER CİHAZI

DİODE LAZER CİHAZI

Epilasyon ve Diod Lazer Teknolojisi

Diod lazer epilasyon alanına 1995 yılından sonra, Türkiye’ye 1997 yılında girdi.

Diod lazer teknolojisi lazer üretimine fark getirdi. Öncelikle diod teknolojisi kullanılarak istenen dalga boyunda lazer üretilebiliyor.

Diode lazerlerde diyodlara verilen elektrik enerjisi doğrudan lazere çevrildiğinden, ısı şeklinde enerji kaybı fazla olmuyor. Böylece ısınma da minimal oluyor. Bunun sonuçları: Yer kaplayan flaş lambalar ve lazer rodları yok, bunları barındıran “chamber yok”. Chamberi soğutan su pompası, hortumları ve radyatör yok. Bunlar çıkınca kapladıkları yer azalıyor, lazerin boyutları küçülüyor.

Aşırı ısınan ve durmadan “patlayan” chamber olmayınca, chamber arızaları da olmuyor.

Soğutma için hava fanları da yeterli, bu nedenle diyot lazerler fazla yer kaplamıyor,

Lazer diyotları eski radyolardaki lambalar, televizyon tüpleri gibi dayanıklı. Bu nedenle diyot lazerler kolay kolay arıza da yapmıyor.

Son geliştirilen düşük doz-sık tekrarlı ütüleme lazer teknolojisi ile ağrı da ortadan kalkınca diod lazerler epilasyonda hızla üst basamaklara tırmanıyor.

Diode lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Uygulamanın ilk aşamasında epilasyon yapılacak alan tıraş makinesi ile kısaltılır. Kullanıcı ve uygulayan kişiye lazer ışınlarından koruyacak gözlükler takılır ve bir el cihazı vasıtasıyla lazer uygulaması yapılır. El cihazı lazer makinesinin oluşturduğu lazer ışınının cilde ulaştırılmasını sağlar ve tekrarlayan lazer atışları cilde uygulanır. Bu lazer atışları sonrasında kıl kökleri tahrip olur ve yeni kıl üretme fonksiyonlarını kaybederler. Lazer epilasyon sırasında cilt mutlaka soğutulmalıdır. Ciltte herhangi bir problem olmaması için bu soğutma soğuk gaz ve soğuk hava ya da çeşitli jel ürünler kullanılarak yapılır. Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için kıllar köklerinde ve anagen denilen aktif büyüme evresinde olmalıdır. Bu nedenle operasyondan 3 hafta öncesine kadar ağda benzeri kılları kökünden koparmaya dayalı işlemler yapılmamalıdır.

Lazer epilasyon sonrasında ağrı olur mu?

Lazer epilasyon uygulamasının ardından, uygulama yapıdan bölgede kırmızılık ve kılların etrafında hafif bir şişlik oluşur. Nemlendirici krem uygulanan bu reaksiyon 1-2 saat içinde tamamen kaybolacaktır. Bazı hassas ciltlerde cilt yüzeyinde kabuklanmalar oluşabilir; bu kabuklanmalar da 1-2 gün içinde normale döner. Lazer epilasyon yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmaması önemlidir.

Yeni teknolojiyle üretilen diode lazer epialsyon cihazları alanında gösterdiği etki ve konforda ilk sıralarda yer almaktadır. Diode cihazı yeni nesil teknoloji.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar