Cumartesi, Kasım 27, 2021
Ana SayfaDiode LazerDİODE LAZER KAÇ SEANSTA BİTER ?

DİODE LAZER KAÇ SEANSTA BİTER ?

Lazer epilasyonda seans sayısı ve seans süresi ne kadar olmalıdır?

Lazer epilasyonda yapılacak seans sayısı ve süresi uygulama yapılacak bölgeye göre kişiden kişiye farklılık göstermelidir. Seanslar küçük bir alan için 2-5 dakika arası sürebilmekteyken. Tüm vücut için 1-2 saat sürebilmektedir. Seanslar arasında ise en az 1 ay bulunmalıdır. Seans sayısı ilerledikçe kılların çıkma süresi de uzar ve seanslar 2 ayda bir şeklinde uygulanır.

Diode Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Bu yöntem ortalama 6 seansta başarı sağlayan bir yöntemdir. Yüz bölgesinde bir aylık aralarla uygulanır. Vücut bölgelerinde ise iki ay kadar arayla uygulanmaktadır. İşlemden sonra kıllar kendiliğinden dökülür. Bu dökülme erkek ve kadınlarda aynı şekilde olur. Kıllar yolunmamalıdır. İlk seansa gelirken kıllar kısaltılmayabilir. Fakat sonraki seanslardan bir iki gün önce evde kısaltma yapılması önerilir.

Seans sonrasında mümkün olduğu kadar nemlendiricilerle bölge nemlendirilir. Bölgeye on beş gün boyunca kimyasal peeling veya kese gibi peeling yöntemleri uygulanmaz. Lazer işlemlerinden sonra her seansta belli miktarda kıl azalması beklenir. Bu azalma kişiye göre değişir. Bazen çok hızlı azalmalar görülebilir.

Diode Lazer Cihazı ile Kaç Seansta Sonuç Alırım?

Diode lazer cihazlarından çıkan ışık, melanin tarafından çok fazla tutulmadığından dolayı, cilt altına daha iyi nüfuz eder. Bu özelliklerinden dolayı koyu, esmer ve bronz tenlerde bile iyi sonuç verir, yanık riski yaratmaz. Ancak diode lazer epilasyonda ten rengi ne kadar açık ve kıl rengi ne kadar koyu olursa, sonuç da o derece iyi olacaktır. Bundan dolayı ten rengi koyulaştıkça ve kıl rengi açıldıkça seans süresinin uzaması kaçınılmazdır.

Seans süresinin etkileyen diğer faktör ise uygulama yapılan bölgedir. Örneğin cildin ince ve beyaz, kılların da koyu renk olduğu koltuk altında, seans süresi daha kısa olmakla birlikte (ortalama 5 seans); kol ve bacak gibi bölgelerde daha uzundur. (ortalama 8 seans)

Diode lazer cihazları ile epilasyonda seans sayısı kişinin hormonal yapısı ile de değişebilir. Bazı insanların kılları dışarıdan siyah gözükmesine rağmen aslında kıl kökü beyazdır ki, lazer ışığı kıl kökünü göremez. Böyle durumlarda seans süresi daha da uzar veya kısmen sonuç alınamaz.

Kıllarımız vücudumuzda 3 ayrı safhada bulunur. Vücut yüzeyinde görünen kıllarımızın haricinde cildimizin altında değişik evrelerde bulunan kıllar mevcuttur. Diode (diod-diyot) lazer epilasyon işlemi sırasında ancak görünen kılların işlem altına alınabilmesi seans çokluğunu gerektirmektedir. Lazer epilasyon tedavisi kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde 6-8, yüzde 8-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise vücut kıl döngüsü ile ilgili olarak 4-6 hafta aralıklı olmalıdır.  Lazer epilasyon işleminden bölge kozmetiklerden arındırılır. Bölgedeki kılları kişi kısaltabilir. Kısaltma işlemimi 1-2 gün önceden yapabilir. Lazer epilasyon seansında ağrı genelde minimaldir. Fakat çok ağrı duyan kişilerde işlemden 1 saat önce lokal anestezik krem uygulaması yapılabilir. 

Diode lazer epilasyon kaç seansta biter ? Bu cihazı kullanan merkezler tüyler ne zaman dökülür diye soranlara seans aralıkları kriteri ile cevap vermelidir.

Önceki İçerikDİODE LAZER NEDİR ?
Sonraki İçerikDİODE LAZER FİYATLARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar