Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaDiode LazerDİODE LAZER NEDİR ?

DİODE LAZER NEDİR ?

 Diode lazerler 808/810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel isimdir. Diode lazerler diğer lazer sistemlerinden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. Epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklar gösterirler. Diode ütüleme lazerler diğer lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkin tedavi, ütüleme tekniği ile de kolaylık sağlarlar.

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon: Diode epilasyon etkili bir epilasyon yöntemidir. Bizim deneyimlerimize göre tüm merkezlerde bir diode lazer cihazı bulunmalıdır. Lazer teknolojilerinin gelişimi ile birlikte 808/810 nm dalga boyundaki lazer ışığı kullanan bu lazerler üretilmiştir. Bu lazerler diğerlerinden farklı teknik özelliklere sahiptir.

Teknik farklardan biri diode lazerin ciltte alexandrite lazerden daha derine inebilmesidir. Bu derinlik en derindeki kıl köklerine kadar ulaşmaya olanak sağlar. Küçük miktardaki bu derinlik farkı deri içinde büyük bir derinliğe denk gelir. Diode lazerin bu özelliği önemli avantajlar sağladığı için önemlidir.

Derimiz sırt bölgesi gibi bölgelerde normalden daha kalındır. Bilindiği gibi lazerler kıl köklerine etki ederek epilasyon sağlarlar. Lazer enerjisi kıl köklerine yeterince ulaşamazsa etkisi sınırlı kalır. Böyle bir durumda epilasyondan beklenen başarısı sağlanamaz. Bu sebeple diode lazer kıl kökleri derinde bulunduğu sırt gibi vücut bölgelerinde bile etkili epilasyon sağlayabilmektedir.

Bu özelliği sayesinde diode lazerler yüz bölgesinde, erkeklerde sırt, omuz ve kol epilasyonunda avantaj sağlamaktadır.

Diode lazerlerin bir başka teknik özelliği ise melanin tarafından alexandrite lazerden daha az tutulmasıdır. Aslında bu kıl köküne etkisi için istenmeyen bir durumdur. Fakat koyu cilt yapısına sahip olan kişilerde bu durum bazı avantajlar sağlamaktadır. Diode lazerler bu özellikleri sayesinde alexandrite lazerin uygulanamadığı koyu renk cilt yapısına sahip kişilerde çekinmeden kullanılabilir. Koyu ciltler için en iyi lazerlerden biri diode lazerdir.

DİODE ÜTÜLEME EPİLASYON TEKNOLOJİSİ ÖZELLİĞİ NEDİR? 

Diod lazer uygulamasının sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılmasına ” ütüleme teknolojisi ” denir. 

DİODE LAZER EPİLASYON GÜVENİLİR MİDİR?

 Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından biri olan lazer son 30-40 yıldır gelişerek birçok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından biri de lazer epilasyondur. Lazerin ürettiği enerji belli bir dalga boyunda ışıktan oluşmaktadır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Birçok lazer epilasyon cihazı dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde kullanılmaktadır.

DİODE LAZER EPİLASYON BATIKLARI TEDAVİ EDER Mİ? 

Evet kıl batıklarında ilk seanstan itibaren sonuç vermektedir. Kararmış ağda izlerini de her seansta açar. 

HANGİ BÖLGELERDE DİODE LAZER UYGULANABİLİR?

Vücudun tüm bölgelerinde deriyi tanımlandığı için (koyu ve açık ten rengi), tüm vücut bölgelerine uygulama yapılabilir. 

DİODE LAZER EPİLASYON TEKNOLOJİSİ AĞRISIZ VE ACISIZ MIDIR?

 Evet. Bu teknoloji sayesinde, seanslar büyük bir konforda sıcak taş masajı hissini vererek, ağrısız , acısız ve hızlı olarak her mevsim yapılabilmektedir. 

DİODE LAZER EPİLASYON ÖNCESİ NE YAPILMALIDIR?

•    Diode ütüleme lazer epilasyon öncesi solaryuma girmeyiniz.

•    Lazer epilasyon öncesi ağda/sir vb. kökden müdehaleli uygulama yaptırmayın.

•    1-2 gün öncesinden jiletle tıraş yapabilirsiniz.

•    Lazer epilasyon yapılacak bölgeye renk açıcı sarartıcı krem uygulamayınız.

•    Cildiniz için kullanmış olduğunuz roacuttan vb. ilaçlarda uygulamaya başlamak için 6 ay öncesinden kesiniz.

•    Kimyasal peeling yaptırmayınız.

•    Lazer yapılacak bölgede herpes (uçuk) varsa önce tedavi olunuz.

•    Herhangi bir hastalığınız varsa doktora muhakkak bildiriniz. 

DİODE LAZER EPİLASYON SONRASI NE YAPILMALIDIR?

Diode ütüleme lazer epilasyon seansından sonra kızarıklık meydana gelebilir. Diode lazer epilasyon seansı sonrası oluşan bu reaksiyon genellikle 1-2 saat içinde azalarak yok olur. Bazen 1-2 güne kadar da uzayan hafif kızarıklık olabilir. Bu bölgesel reaksiyon için nemlendirici kremler çoğunlukla yeterli olur. Uygulama sonrası 24 saat boyunca uygulama yapılan bölgeye çok sıcak su temas ettirmeyiniz. Didoe lazer epilasyon sonrası en az 2 hafta solaryuma girmeyiniz. Diode lazer epilasyon sonrası deride hassasiyet oluştuğundan güneşlenmek lekelere neden olabilir muhakkak hastanın yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanması gerekir. Diode ütüleme lazer epilasyon sonrası mutlaka cildi nemlendiriniz. Lazer epilasyon uygulanan kişilere, lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla ilgili bilgi verilmelidir.

Diode lazer nedir ? Epilasyon uygulama yapan yerler nerededir? Aslında bu teknoloji ne demek sorusuna en net cevap işlevselliği ve etkisi olacakatır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar