Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaDiode LazerDİODE LAZER TEKNOLOJİSİ

DİODE LAZER TEKNOLOJİSİ

Geniş vücut alanlarında hızlı lazer atışları sayesinde uygulanabilir. Bu nedenle bu yöntem aynı zamanda pratik bir epilasyon yöntemidir. Aslında tüm cilt tiplerinde lazer epilasyon için uygun bir lazer yöntemidir. Fakat 1-3 arasındaki cilt tiplerinde yüksek dozlarda uygulanabilir.

Daha hızlı sonuç alınır. Biz 4-6 cilt tipinde bile uygululanabilir. Açık ve koyu tüm cilt tiplerinde başarı ile uygulanabilir. Bu önemli bir avantajdır. Diğer lazerlere göre daha derine iner. Derindeki kıllara bile etkilidir. Geniş alanlara bile çok hızla uygulanabilir. Bu yöntem son zamanlarda ütüleme epilasyon olarak da bilinmektedir

Diode Lazerler

Diode lazerler 808/810 nm dalga boyunda lazerlerdir. Diode lazerin dalga boyu uzundur. Bu özellik hem açık hem de koyu cilt tiplerinde ve derinde yerleşimli kıllarda da başarılı kullanım olanağı sağlar. Diode lazerler yüz, sırt, kol gibi alexandrite lazerin sorunlu olabileceği bölgelerde önerdiğimiz lazerlerdir. Bazı diode sistemlerinde diode lazere radyofrekans ilavesi de yapılmıştır.

Diode lazer epilasyon ile lazer teknolojisi elektro optik birliktelik anlamına gelen sinerjik enerji kullanımıdır. Diode lazer ve IPL sistemleri bipolar radyofrekansla birlikte kullanılmaktadır.

Bilimsel veriler de bu sistemin etkili olduğunu desteklemektedir. Lazer epilasyonda amaç kıl kökündeki kıl folikülü dediğimiz kılı üreten birimi etkilemektir. Lazer, Radyofrekans kombinasyonu da aynı amaç için eklenmiştir.

Tek başına diode lazer sistemleri de mevcuttur. Bunlarda etkili lazer sistemleridir. Bu sistem de büyüme aşamasındaki kıllara etkilidir. Yani alexandrite lazer epilasyon sistemindeki Tüm kurallar geçerlidir.

Diode lazerler oldukça iyi bilinen ve etkinliğini  ispatlanmış lazerlerdir. Koyu cilt renkli kişilerde ve bazı bölgelerde diğer Tüm lazerlere yani alexandrite, ruby lazerlere göre birçok avantaj sağlar. Diode lazerlerin ciltte bazı lazerlere göre daha derine inmesi kıl kökü derine yerleşmiş kişi ya da bölgelerde avantaj sağlar.

Bazı yanlış bilgilendirmelerde olduğunun aksine diode lazer kalın ve koyu kıllarda daha etkilidir. Ancak ince tüylerde de başarılı bir lazer epilasyon sistemidir. Bir kısım ince tüye de etki edebilen bir lazer uygulamasıdır.

Açık renk tüylerde diğer lazerlerin aksine biraz daha etkilidir ama sonuçlar mükemmel değildir. Beyaz tüylerde iğneli epilasyon en iyi seçenektir. Bu sistemde etkin bir hava soğutma sistemi ya da kontak soğutma sistemi ile cilt korunmalıdır.

Etkin soğutma diode lazerlerdeki biraz fazla olan ağrıyı da azaltmada faydalı olur.

Cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı ve yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte Ortalama 6-8 seansta bu teknoloji ile tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Koyu cilt rengi olan kişilerde ve bazı vücut bölgelerinde diode lazerler güvenle kullanılmakta ve etkin sonuçlar elde edilmektedir.

Diode lazer epilasyon makine ve cihazları fiyatları ile birlikte sizin için incelemeye aldık. Teknolojisi ile çığır açan diode etisiyle sizi şaşırtacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar