Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaEpilasyonEvde Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları & Karşılaştırması

Evde Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları & Karşılaştırması

Lazer Epilasyonda Ev Konforu

İstenmeyen tüylerle mücadele asırlardır devam eden bir estetik sorundur. Kadınların hayatları boyunca ortalama 72 günlerini istenmeyen tüylerden kurtulmak için harcadıkları tahmin edilmektedir. Bu da kadınların hayatının 2,5 ayını bu mücadele ile geçirdiği anlamına gelmektedir. Daha da kötüsü bu zaman kaybının yanı sıra bir o kadar da para harcanmaktadır.

Tüm bu zaman ve para kaybına son vermek için en iyi çözüm lazer epilasyondur. Lazer epilasyon kalıcı sonuçlara sahiptir. Bazı kişiler epilasyonu ev konforunda yapmak istemektedir. Bunun için ev tipi bir epilasyon aleti almak yeterlidir. Kliniklerde yaptırılan lazer epilasyonun 1-2 seans ücretine ev tipi epilasyon aleti almak mümkün. Ancak bu aletlerle elde edilen sonuçlar lazer epilasyon gibi kalıcı değildir. Çünkü, evde kullanılan epilasyon aletleri lazer cihazı değildir ve dolayısıyla lazer epilasyon yapamazlar. Lazer cihazlarının fiyatlarının 60.000-100.000 Dolar civarında olduğu düşünüldüğünde, ev tipi epilasyon aletlerinden neden kalıcı sonuç beklememek gerektiği daha net anlaşılır. Kişinin kendisine ait bir cihazla uygulama yapması konforludur, ancak geçici çözüm sunmaları dezavantajdır. 

Ev tipi lazer epilasyon cihazlarının avantajları yanında bazı dezavantajları da vardır. Yine de son zamanlarda bu tip cihazlara eğilim artmıştır. Dünyanın önde gelen elektronik firmaları da ardı ardına ev tipi lazer epilasyon aletleri üretmeye başladılar. Biz de sizler için iki markanın ev tipi epilasyon aletini yakından inceledik.

Ev Tipi Lazer Epilasyon Cihazlarının Performans ve Fiyat Karşılaştırması

Philips Lumea Prestige IPL

IPL yani yoğunlaştırılmış ışık teknolojisi kullanan bu alet hem kablolu hem de kablosuz kullanılabiliyor. Firma, ilk 4 uygulamanın 2 hafta ara ile yapılmasını, daha sonra da 4 hafta ara ile rötuş yapılmasını öneriliyor. 8 rötuş yapıldıktan sonra 6 ay boyunca tüylerin uzamadığı da firmanın iddiaları arasında. Siyah, kahverengi ve koyu renkli kıllarda uygulanıyor.

En önemli avantajı esmerlere de uygulama yapılabilmesi. Vücut, yüz ve hassas uygulama başlığı olmak üzere 3 ayrı başlığa sahip. Dudak üstü, çene çizgisinde küçük ve düz pencereye sahip yüz başlığı kullanım açısından oldukça konforlu. Koltuk altı ve bikini bölgesinde kullanılan hassas uygulama başlığı ise içbükey kıvrımlı tasarımı ile oldukça ergonomik.

Dışbükey kıvrımlı başlık ile de vücut uygulamaları yapılıyor. 2 dakikada bikini çizgisi, 8 dakikada alt bacak uygulaması yapılabiliyor. 250.000’den fazla ışık atışı yapabiliyor. Cihazın satış fiyatı 3.100 TL ve 2 yıl garanti süresine sahip.

Braun Silk-expert 5 IPL

Yüksek ışık enerji seviyesinde IPL teknolojisi kullanan bu alet, cilt rengi sensörüne sahip. Cildi aralıksız olarak tarayan bu sensör, cilt rengine göre ışık yoğunluğunu en etkili ve güvenli biçimde otomatik olarak ayarlıyor.

Alet 300.000 ışık atışı yapabiliyor, 7 dakika gibi bir sürede alt bacak uygulaması yapılabiliyor. Aletin flaş ışığı sadece cilde tam temas edilmesi halinde yanıyor ve bu da ileri güvenlik anlamına geliyor.

Küçük alan uygulamaları için işlem düğmesine basıp çekerek daha hassas işlem yapılabiliyor. Normal, nazik ve ekstra nazik modlara sahip. Bu farklı modlar ile her cilt tipinde uygulama yapma olanağına sahip olması önemli bir avantaj. Örneğin; yeni başlayanlar için veya hassas bölgeler için ekstra nazik modda düşük enerji seviyesi ile çalışılıyor. 1400 TL satış fiyatına sahip bu cihaz da 2 yıl garanti süresine sahip.

Yukarıda bahsedilen her iki aletin de kullanımı son derece kolay ve en önemli avantajları tatile giderken de bavulda yanınızda götürebilmeniz. Ancak bu aletlerin geçici çözüm sunduklarını hatırlatmakta fayda görüyoruz. 

Ev tipi lazer epilasyon aletleri evde kolay kullanım sunmalarına rağmen yüksek bir kitle kliniklerde kalıcı lazer epilasyon yaptırmayı tercih ediyor. Bu uygulamalar arasında acısız ve hızlı uygulama süresi ile Buz Lazer özellikle dikkati çekiyor. Buz Lazer bronz tenlerde de güvenle uygulanabiliyor ve ince kıllarda da etkili oluyor. 

Ev tipi lazer epilasyon cihazları onaylı tıbbi cihazlar değil elbette. Bu nedenle bu aletlerden kalıcı çözümler beklememek gerekiyor. Lazer epilasyon ise onaylı tıbbi bir prosedürdür ve sonuçları kalıcıdır. Lazer epilasyon, kliniklerde sadece profesyonel lazer cihazlarıyla uygulanır diye belirtip yazımızı noktalayalım.

Evde lazer epilasyon aleti fiyatları ve karşılaştırması geniş açıdan değerlendirmeniz için sizler için araştırıldı. Aletin fiyat farkı etkisine göre değişmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar