Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaEpilasyonKADIN İÇİN LAZER EPİLASYON

KADIN İÇİN LAZER EPİLASYON

Kadınlar dış görünüşlerini her daim önemsediğinden vücutlarının herhangi bir bölgesindeki kıllanma onları rahatsız etmektedir. Vücut kıllarıyla mücadele geleneksel yöntemlerle kalıcı değildir. Ağda, jilet, tüy dökücü kremler gibi bu geleneksel yöntemlerden bıkan ve kalıcı bir çözüm arayan kadınlar için en ideal çözüm lazer epilasyondur. Günümüzde tüm dünyada milyonlarca kadın lazer epilasyondan yararlanmaktadır.

Lazer epilasyon uygulama prosedürü, uzman doktorların uygulama yapılacak bölgeyi kıl ve cilt tipine göre inceleyerek değerlendirmesi ile başlar. İnceleme sonucunda, lazer epilasyona uygunluk durumu, olası sonuç ve yan etkiler kişiye aktarılır.

Daha sonra uygulama işlemine geçilir. Lazer epilasyon uygulamasında uygun lazer tipinin seçilmesi çok önemlidir. Bu nedenle bir lazer kliniğinde aşağıdaki üç epilasyon cihazı da bulunmalıdır.

Bayanlar En Çok Hangi Bölgelerine Epilasyon Yaptırıyorlar?

Ayak ( Kadın ) Lazer Epilasyonu

Gerek erkeklerde gerekse bayanlarda ayak üstünde başparmağın ayak ile bağlandığı noktalarda yoğun olacak şekilde tüylenme görülür. Günümüz istenmeyen tüylerin çözüm teknolojisi olan lazer epilasyon ile ayaklarınız üzerindeki tüy ve kıllara kalıcı olarak veda etmeniz mümkündür. Erkeklerin ve bayanların rahatsız olduğu ayak üstü kılları ayak üstü lazer epilasyon uygulaması ile yok edilebilmektedir. Ağrılı acılı ve kalıcılığı olan ağda, jilet veya iplik ile alma gibi uygulamaları yapmaktansa lazer epilasyon uygulamasını tercih eden baylar ve bayanlar, ayak üzerine lazer epilasyon işleminin de popüleritesini arttırmış ve sıklıkla uygulanan bir yöntem haline gelmesine vesile olmuşlardır.

Bacak – Bacak Yarım Lazer Epilasyonu

Hemen her kadının büyük sorunu olarak karşımıza çıkan tüylenme sorunu, artık sorun olmaktan çıkmıştır. Birçok tedavi sistemlerinin teknolojinin sayesinde geliştiği günümüzde hemen her bölge için lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Lazer epilasyon sistemlerinin içinde en etkili olan uygulamalardan birisi olan Alexandrite lazer epilasyon olarak bilinir. Yaklaşık olarak beş altı seans içinde tedavinin bittiği lazer epilasyon, kılın yapısına göre daha az seanslarda da bitmektedir.

Bel Lazer Epilasyonu

Genellik ile iyi sonuçlar alınan bir bölgedir bel bölgesi. Bel bölgesinde yer alan istenmeyen tüyler oldukça ince olduğu için lazer ışınları bu bölgede ki tüyleri görmeyecektir bu sebepten ötürü bel bölgesinde ki tüyler tıraşlanarak kalınlaşması sağlanmaktadır. Böylelikle lazer epilasyonu uygulaması ile ciddi anlamda seanslarınıza düzenli gittiğiniz taktirde istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız. Lazer epilasyonunu gittiğiniz güzellik merkezlerinde uzman doktorlar tarafından yapılmasına dikkat etmelisiniz.  Bu sebepten ötürü kesinlikle ve kesinlikle kalitesiz yerlerde lazer epilasyon uygulaması yaptırmayınız. Bunun ile birlikte bel bölgesi lazer epilasyon seans sayısı yaklaşık olarak 5 ile 6 seans arasında değişiklik göstermektedir. Tabi bu seans sayıları kişiden kişiye ve lazer epilasyonu yapacak olan kişinin tüy yapısına ten rengine göre artar ve ya azalabilir.

Bikini Bölgesi ( Genital Bölge ) Lazer Epilasyonu

Genital bölgede tüylenme ergenlikle birlikte başlamaktadır. Genital bölge tamamen hormonlara duyarlı bir bölgedir. Bu bölgedeki kıllarda hormona duyarlı olup kalın ve sert kıllardır. Genital bölgedeki kıllara eskiden beri çeşitli epilasyon yöntemleri uygulanmaktadır. Bu epilasyon yöntemlerinden en sık uygulananlarından biri ağda yöntemidir. Jilet ile kısaltma batı ülkelerinde çok tercih edilirken uygulaması bazen zor olabilmektedir. Epilatör de bu bölgede ağda gibi can yakıcı bir epilasyon yöntemidir.Kıl yapısı genital bölgede lazer epilasyona uygundur. Son yıllarda lazer epilasyon genital bölgede en çok uygulanan yöntem haline gelmiştir.

Çene Lazer Epilasyonu

Kadınlarda yüz bölgesinde tüy şeklinde kıl kökleri doğuştan itibaren vardır. Bu normal bir durumdur. Fakat tüyler bazı hormonsal etkilerle kıla dönüşebilir. Bazen genetik nedenlerle tüylenme olabilir. Hormonsal etki ile oluşan tüylenme daha çok çene, bıyık ve favori bölgelerinde oluşur. Hormonsal etki ortadan kalktıktan sonra bile tüylenme devam edebilir.Yüz bölgesi lazer epilasyon uygulamaları çok başarılıdır. Sonuçlar kalıcıdır. Beraberinde hormon bozukluğu olan kişilerde bu durumun tedavisi yapılırsa kıllar tekrar çıkmaz. Yüz bölgesi lazer epilasyon tüm yüze yapılabilir. Ayrıca yüzün değişik bölgelerine örneğin, çene, yanak, boyun, favori epilasyon uygulaması yapılabilir.

Dekolte Bölgesi, Boyun ve Dekolte Lazer Epilasyonu

Boyun ve dekolte dokusunu düzeltmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Boynun üst kısmındaki ince deri genellikle vücudun diğer bölgelerinden daha hızlı yaşlanır. Bunun en ön önemli sebebi boyun cildi, etrafındaki cilt ve dokular hassas yapısıdır; incelme, belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye duyarlıdır, çünkü sürekli bir güneş ışığına maruz kalmaktadır. Bu durum serbest radikalleri ve kolajen düzeylerini etkiler ve ciltte kırışıklık, koyu renk lekelenmeleri sarkma ve katlanmalara karşı hassas olmasına neden olur.

Dudak Üstü Lazer Epilasyonu

Kıl köklerini dondurarak yok eden Buz Lazer Teknolojisi son derece konforlu ve etkili bir sistemdir. Tüy renginiz ne olursa olsun bu epilasyon yönteminde başarı oranı yüksektir ve epilasyon ağrısız ve acısızdır.

El ( Kadın ) Lazer Epilasyonu

Buz Lazer Epilasyon sistemiyle kadınlar çok kısa sürede istenmeyen kıllarından kurtalabiliyorlar,  özellikle çok can yakan bile Buz Lazer epilasyon teknolojisiyle artık tamamen acısız,  ortalama 4 – 6 seansda istenilen sonucu elde etmek mümkün olabiliyor.Tabi ki unutmamak gerekir ki epilasyon süreçleri bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Favori Lazer Epilasyonu

Kadınların estetik görünüm kaygısı ve aşırı kıllanma problemleri, Türkiye’de ve dünyada uzun zamandan beri kadınları çözüm arayışlarına itmekte, cımbız, ağda, tüy dökücü krem, epilasyon aletleri derken bu talepler doğrultusunda tıp ve elektronik teknolojisinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan lazer epilasyon, başlı başına bir sektör haline gelmiştir. Kadınlarda bu uygulamalardan en çok kullanılanlar arasında favori lazer epilasyondur.

Göbek ( Kadın ) Lazer Epilasyonu

Lazer Epilasyon vücutta bulunan istenmeyen tüylerin lazer ışını ile yok edilmesidir. CE  onaylı Alexandrite Lazer Epilasyon sisteminin yaydığı dalga boyu (755nm) ile kıldaki melanin adlı siyah boya maddesi tarafından direkt emilip yok olmasını sağlar. Lazer Epilasyon konusunda kanıtlanmış bir başarısı olan Alexandrite Lazer Epilasyon da hız çok önemlidir. Bu sayede kendimize daha fazla zaman ayırmamızda fayda sağlamaktadır. Alexandrite bu özelliği de onun Lazer Epilasyon cihazları arasında en çok tercih sebeplerinden biri olmuştur. Göbek bölgesi tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır.

Göğüs Ucu Lazer Epilasyonu

Vücutta kirpikler hariç, tüm tüylere lazer epilasyon uygulanabilmektedir. Epilasyonda kullandığımız lazer ışınları cildi aşan ışınlar değildir; hatta cilt içinde bile sadece kıl kökünü tanıyan ışınlardır. Dolayısıyla cildin diğer elemanlarına zarar vermezler. Cilt fototipi, vücut bölgesi, hormonal denge ve kıl rengine bağlı olarak seans sayıları 6-9 arasında değişmektedir. Bayanlarda favori, bıyık, çene, boyun, göğüs ucu, göğüs ortası ve göbek çevresinde tüylenme artışı varsa Uzmanlar lazer epilasyon öncesi gerekli hormonal analizleri değerlendirmekte ve gerekli tedavileri başlamaktadır. Bu yaklaşım, lazer seanslarının uzamasını engellemekte ve istenmeyen tüylerden kurtulmayı çabuklaştırmaktadır.

Kol – Kol Altı ( Kadın ) Lazer Epilasyonu

Lazer epilasyon koltuk altı kaç dakika diye soranlar için uygulamanın birkaç dakikada tamamlanacağını belirtelim.Kol altı lazer ve kol epilasyonu ortalama 6 seansta kılların büyük ölçüde temizlenebilir. Kol ve Koltuk altı gibi bölgelerde bile bu oran yüzde 80 civarındadır.

Kaş Ortası Lazer Epilasyonu

Kaşın şeklinde yapılması istenen değişiklikler için ve kaşın ortasındaki çatık suratlı ifade yaratan kıllardan kurtulmak için uygulanan cımbızla kaş alma işlemi artık yerini lazer epilasyona bırakmıştır.

Yüz ifadesi olarak kadınlara göre daha sert bir mizaca sahip olan erkekler bir de bitişik bir kaş yapısına sahip ve gereğinden fazla bir kaş yapısına sahip olunca bazen itici bir görünüm ortaya çıkabiliyor.

Bu sert mizaçtan rahatsız olan ve yüzüne daha duru ve temiz bir görünüm kazandırmak isteyen erkeklerin günümüzde başvurduğu en yaygın yöntem lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon ile hem kaş aralarındaki kıllardan kurtulup hem de kaşlarda şekil bozukluğuna neden olan fazlalıklardan kurtulabilmektedirler.

Komple Vücut ( Kadın ) Epilasyonu

Tüm Vücut Lazer Epilasyon: Lazer epilasyon tüm vücuda uygulanabilir. Tek uygulanmayan yer göz bölgesidir. Artık seans süreleri gelişen teknolojinin de katkısıyla yarı yarıya kısalıyor.

Popo Üstü

Vücutta istenmeyen kılların giderilmesi kuşkusuz en önde gelen kozmetik problemlerden biri, belki de en önemlisidir. Artık acı bir sorun değil yeni nesil buz lazer epilasyon uygulaması ile sıcak taş masajı konforunda bir uygulama yaşıyorsunuz. Eskiden uzun seans süreleri ve çok seans sayıları vardı. Ama artık yeni nesil lazer epilasyon cihazları ile uygulama süresi daha kısa etkili sonuç veriyor. Tabii ayrıca; yan etkisinin olmaması, hızlı, kolay ulaşılabilir ve uygulanabilir olması da istenen başka özelliklerdir.

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon

Yüz bölgesi lazer epilasyon yaptırmak isteyenler bir hayli fazla çünkü yüz bölgesinde hormonsal hassaslık yüksektir ve en çabuk uzayan kıllar yüz bölgesindekilerdir. Kıl kökleri daha derindedir ve kalındırlar, bu kalın kılların yanında ince zor dediğimiz tüylerde vardır. Özellikle bu tanımını yaptığımız yüz bölgesinde uygun dalga boyunda ve yeterli dozda lazer epilasyon yapılmazsa sonuç alınamayacağı gibi, tetikleme de yapabileceğini ve kurtulmak isterken daha fazlasıyla başa çıkmak zorunda kalınabileceğini unutmamak gerekir.

Sonuç olarak; Lazer epilasyon, göz çukuru dışında istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Lazer epilasyon sadece beyaz kıllara etki etmez. Çünkü, lazer ışını kıla renk veren melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl köküne iletilir. Kılın beyazlaması melanin pigmenti içermediği anlamına gelir ki bu durumda lazer epilasyon etki edemez.

öZellikle kadın için lazer epilasyon hamilelik halinde veya daha sonra vajina ve genital bölge için merak konusu olmuştur. öZel bölge epilasyon hakkında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar