Salı, Kasım 24, 2020
Ana Sayfa Epilasyon LAZER EPİLASYON CİHAZLARI ve MAKİNELERİ

LAZER EPİLASYON CİHAZLARI ve MAKİNELERİ

Lazer epilasyon cihazı ve makinesi aynıdır. Sadece söylem farkı bulunmaktadır. Güzellik ve estetik merkezlerinde kullanılan profesyonel cihazları ifade etmektedir. Lazer epilasyon aleti ise kişisel kullanım amaçlı aygıtlara denilmektedir.

Alexandirite Lazer Epilasyon Cihazı

Dalga boyu 755 nanometre olan cihaz, koyu renkli tüyleri kalıcı şekilde yok eder. Uzman kişilerce uygulandığında yanma ve leke oluşumu riski minimumdur. Alexandirite lazer sisteminde atışlar tek tek yapılır. Alexandirite lazer teknolojisinde lazer ışıkları ışıya dönüşür ve melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen ısı kıl köklerinde tahribat yaratarak tüy üretimini kalıcı olarak sonlandırır.

Diode Lazer (Ütüleme sistemi)

800-810 nanometre dalga boyu içerdiği için diğer lazer teknolojilerine göre kıl köklerini biraz daha derinden etkileyen bir lazer sistemidir. Daha derine ulaşma özelliği, uygulama sırasında duyulan acıyı biraz daha yükseltir.Bu nedenle acı hissini azaltmak için soğuk jel ile uygulanır. Cihaz başlığı soğutucu jel sürülen cilt üzerinde sabit hızla gezdirilerek uygulandığı için ütüleme sistemi olarak da bilinmektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyon

Çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir sistemdir. Oldukça ağrılı olması ve diğer iki lazere oranla bu lazerin kullanım alanını kısıtlar. Çok dikkatle seçilmiş durumlarda, nadir olarak kullanılan bir lazerdir.

İğneli epilasyon ve lazer epilasyon arasındaki fark nedir?

İğneli epilasyon sürecinde cildinize ince bir iğne batırılır. Bu iğne tam tüy köküne batırılmalıdır. Daha sonra az seviyede elektrik enerjisi verilir ve tüy kökü parçalanarak tüy yerinden çıkarılır. Bu işlem her tüy kökü için tek tek yapılır. Elektrosisin en büyük avantajı her renkte tüy ve cilt tipine uygulanabilmesidir.

Lazer epilasyon da ise kıl kökleri ışın ile ısıtılarak tahrip edilir. Bu şekilde tahrip edilen kıl belirli seans sonunda işlevini yitirerek çıkma sıklığı düşer ve ilerleyen zamanlarda biter.

Lazer epilasyon cihazları ve makineleri işletmeler tarafından tercih edilen en etkili epilasyon ekipmanlarıdır. Epilasyon makine ve makinesi detayları yazımızda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar

ALEXANDRİTE LAZER BAŞLIK

 Alexandrite lazer başlığı ve başlıkları epilasyon cihazında en sık kullanılan aparatlardandır. Alexandrite lazer aleti için bu başlıkları kullanan işletmeler ve uygulama yaptıracaklar...

ALEXANDRİTE LAZER Mİ ? BUZ LAZER Mİ ?

Alexandrite mi yoksa Buz lazer mi diye soracak olursanız aslında uygulanacak ten rengi ve kıl yapısına göre değişmektedir....

ALEXANDRİTE LAZER KAÇ SEANSTA BİTER ?

Uygulama esnasında olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenirken, gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez....

ALEXANDRİTE LAZER YAPTIRANLAR

 Alexandrite Lazer epilasyon yöntemi nasıl uygulanır? Hormon bozuklukları, ilaç kullanımları veya yanlış yöntemler nedeniyle...

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI

Lazer epilasyon nasıl yapılır? Lazer epilasyonun çalışma prensibi kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı...