Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaEpilasyonLAZER EPİLASYON İŞLEMİNİN BAŞARISI NELERE BAĞLIDIR?

LAZER EPİLASYON İŞLEMİNİN BAŞARISI NELERE BAĞLIDIR?

Cihaz Seçimi

Başarılı bir lazer epilasyon uygulaması için ilk adım, doğru cihazın seçimidir.

Cilt Rengi

Uygulama yapılacak kişinin cilt renginin açık olması, uygulamada avantaj sağlar. Çünkü açık cilt tiplerinde doz artışı daha rahat yapılabilir. Lazer dozu ne kadar yüksek olursa başarı o kadar artar.

Kıl Rengi

  Lazer epilasyon uygulamalarında kalın kıllarda etkinlik fazla olur. Bu sebeple kıl ne kadar koyu ise lazer epilasyon o kadar başarılı olur. İnce tüylerde ise etkinlik çok az olur ya da hiç olmaz. Diode lazerler, bir kısım iyi seçilmiş ince tüylerde etkinlik sağlayabilir.

  Epilasyonun uygulanacağı bölge: Epilasyonda en zor bölgelerden biri yüz bölgesidir. Yüz bölgesi için diode lazerler en ideal seçimdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde tercih edilmemelidir. Koltuk altı, genital ve alt bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi cevap alınan bölgelerdir.

Cinsiyet

Kadınlar lazer epilasyon için daha avantajlıdır. Erkeklerde başarı ortalaması kadınlara oranla daha düşüktür. Kadınlarda hormonal nedenli tüylenme varsa, hastalığın tedavi edilmesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon işleminin başarısı nelere bağlıdır. Epilasyon işlemi ve eğitimi sürecine göre değişmektedir. Bacak uygulaması sonuçları ile gösterilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar