Çarşamba, Ekim 21, 2020
Ana Sayfa Epilasyon LAZER EPİLASYON ÖNCESİ

LAZER EPİLASYON ÖNCESİ

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Uygulama dozunun ayarlanabilmesi için cilt ve kıl yapısı incelenir. Lazer tedavisinin yapılabilmesi için kıl kökünün boş olmaması gerekmektedir. Bu yüzden uygulama öncesinde kıl, kökünden çıkarılmadan sadece kesilme, traş edilme yöntemi ile cilt seviyesine kadar kısaltılmalıdır. Eğer kişi kuru bir cilde sahip ise 20 gün önce nemlendirme başlatılmalıdır.

Lazer tedavisi öncesi bayanlar da yüksek hassasiyet nedeniyle regl dönemizin birkaç gün öncesi ve sonrası yapılmaması uygun görülmektedir. Lazer ışığının kıl köklerini daha iyi görebilmesi için kıl boylarının 2-3 mm uzamış olmasına dikkat edilmesi faydalı olacaktır. Uygulama yapılacak bölge terli veya nemli ise ıslak ve kuru mendille temizlenmesine dikkat edilmelidir.

Lazer epilasyon uygulamadan birkaç hafta önce kıl köküne zarar veren ağda, cımbız gibi yöntemlere son verilmiş olmalıdır. Tedaviye başlanmadan önce tüylerin sarartılmamış olması gereklidir. Çünkü lazer enerjisi ancak gelişme evresinde bulunan ve pigment bulunan kıl köküne etki etmektedir. Daha önceden cımbızla kılın çekilmesi ya da kılın renginin giderilmesi durumunda lazerin etki edeceği hedef kaybolacağı için beklenen etkinin görülemez. Lazer epilasyon uygulanacak kişilerin beta karoten içeren ilaçlar kullanması (A vitamini gibi) yada karotenden zengin besinler (havuç, portakal gibi turuncu besinler)ile uzun süredir beslenmiş olması beklenen etkinin azaltmasına neden olabileceğinden bu tür ilaçlar ve besinler kesilmelidir. Cildi soyan peeling gibi işlemler en az 2 hafta önceden bırakılmalıdır.

Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmelidir ?

  • Tedaviden bir ay öncesinden sonra kıl beyazlatılmamalı ve koparılmamalıdır (ağda veya başka yöntemlerle).
  • Tedaviden bir gün öncesi tıraş olunmalıdır veya doğrusu lazerle tedavi merkezinde hazırlığınızın yapılmasıdır.
  • Cilt Kozmetikleri çıkartılmalıdır.
  • Yüksek enerjilerde soğuk hava soğutucusuyla lokal anestezi gerekir. Başka maddelerin anestezi olarak kullanılması önerilemez.
  • Lazer uygulamasından önce en az 1 ay bronzlaşılmamalıdır.
  • Hasta tedavi süresince lazerden korunma gözlüğü takmalıdır.
  • Göz çevresindeki tedavilerde gözleri gerekli koruyucu gözlük takılmalıdır.
  • Dudak çevresi tedavi edilirken dişlerin ve diş etinin, ağız/diş korunması ile saklanması gerekir.
  • Lazer bazı yaraların reaktivasyonuna neden olabilir: herpes prophylaxis: 1 gün öncesinden 800 mg -Zovirax ( uygulamadan sonra bir hafta süresince alınmalı ) veya 300 mg Tarivid uygulamadan bir gün önce alınmalıdır.

Istanbul ve bursa gibi şehirlerde anlatttığımız gibi lazer epilasyon öncesi ve sonrası dikkat etmeniz geren birçok detay bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar

ALEXANDRİTE LAZER BAŞLIK

 Alexandrite lazer başlığı ve başlıkları epilasyon cihazında en sık kullanılan aparatlardandır. Alexandrite lazer aleti için bu başlıkları kullanan işletmeler ve uygulama yaptıracaklar...

ALEXANDRİTE LAZER Mİ ? BUZ LAZER Mİ ?

Alexandrite mi yoksa Buz lazer mi diye soracak olursanız aslında uygulanacak ten rengi ve kıl yapısına göre değişmektedir....

ALEXANDRİTE LAZER KAÇ SEANSTA BİTER ?

Uygulama esnasında olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenirken, gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez....

ALEXANDRİTE LAZER YAPTIRANLAR

 Alexandrite Lazer epilasyon yöntemi nasıl uygulanır? Hormon bozuklukları, ilaç kullanımları veya yanlış yöntemler nedeniyle...

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI

Lazer epilasyon nasıl yapılır? Lazer epilasyonun çalışma prensibi kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı...