Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaEpilasyonLAZER EPİLASYON ZARARLI MI ?

LAZER EPİLASYON ZARARLI MI ?

Epilasyon sağlık açısından bir problem teşkil etmeyen bir yöntemdir. Zarar vermesi ancak bazı önemli detaylara dikkat edilmemesi hâlinde gerçekleşir. Bunların başında yapılan yerin hijyenik olmaması ve yapan kişinin konusunda uzman olmamasıdır. Hijyen çok önemlidir zira enfeksiyon kapma riski çok fazladır. Alerjik bir bünye söz konusu ise ki bunlar genelde lazer ışığına duyarlılık, egzama ve cilt hassasiyeti yaşayan kişilerdir ve epilasyon bu kişilere kesinlikle önerilmez.

Lazer epilasyon kanser yapar mı? Yumurtalıklara zarar verir mi?

Lazer epilasyon işleminin kanser yaptığına dair hiçbir bulguya rastlanmamıştır. Diğer yandan kanser hastalarının lazer epilasyon yaptırmaları önerilmez. Epilasyon uygulaması genelde kadınlarda bikini bölgesi olarak tabir edilen genital bölgelerde de tercih edilir. Bu tercihle birlikte kadınlarda yumurtalıklara zarar verme ve kısırlık yaratma riskinin olup olmadığı sorusu akıllara gelir. Bu konuda da hiçbir olumsuz tespit yoktur.

Lazer epilasyon artık günümüzde erkekler tarafından da son derece yüksek oranlarda tercih edilmektedir. Özellikle koltuk altı bölgesi erkekler açısından en çok epilasyon tercih edilen bölgedir. Böylelikle hem koku hem de görüntü açısından son derece hijyenik ve temiz bir görüntü sahibi olunur. Tek dikkat edilmesi gereken konu esmer tenli erkeklerde uygulamada dikkatli olunmasıdır, leke kalma durumu oluşabilmektedir. Bu da profesyonel bir elde söz konusu değildir.

Lazer epilasyon zararlı mı ? , Yanığı nasıl olur ? Lazer epilasyon zararları belirgin olmayacak kadar hafiftir. Kullanılan cihazın bunda etkisi büyüktür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar