Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaEpilasyonYazın Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Lazer cihazları, epilasyon amacı ile ilk defa 1991 yılında kıllı üretral greftlerde kullanıldı ve başarılı sonuç alındı. Bu yıllara kadar kullanılan gelen klasik yöntemlere, özellikle de elektro-epilasyona kıyasla hızlı, az ağrılı, daha etkili ve yan etkilerinin daha az olacağı öngörülerek, bir alternatif olarak öne sürülmekle kalmadı, hızla yayıldı. O zamanlar ilk defa Nd-YAG lazer teknolojisi ile epilasyon yapıldı ve ilk ce onayını alan cihaz yine Nd-YAG teknolojisi oldu, o zamandan bu zamana çok şey değişti ve lazer cihazları da çok gelişti.

Yaz aylarında bu cihazlar ile lazer epilasyon yapmak halen mümkün değil, Nd-YAG ve Alexandrite lazer epilasyon cihazları kullanan hastane ve merkezler yaz aylarında cihazlarını kullanamazlar, çünkü eğer uygulama yaptırdığınız bölgeniz güneş görürse uygulama sonrası ciddi cilt yanıkları ve lekeler oluşabilir ve bunun riskine de akıllı ve bilinçli merkezler girmezler.

Yaz aylarında lazer epilasyon uygulaması yaptırabileceğiniz tek teknoloji Buz Lazer teknolojisidir.

Bu teknoloji ile yaz aylarında da durmadan epilasyon seanslarına devam edebilirsiniz, bu lazer cihazı cildinize atılan lazer ışığını düşük doz ve sık tekrar ile cildinize verir ve bundan dolayı seans sonrası cildinizde güneş ışığından etkilenen bir lekelenme ve yanık görülmez. Bu teknoloji ce onaylı üst düzey bir teknolojidir.

Yazın lazer epilasyon yapılırmı diye soranlara evet artk yaş , mevsim veya ten rengi gibi faktörler gelişen teknoloji ile telafi edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar