Salı, Aralık 6, 2022
Ana Sayfaİğneli EpilasyonİĞNELİ EPİLASYON CİHAZLARI

İĞNELİ EPİLASYON CİHAZLARI

100 yıldan uzun süredir kullanılan en eski epilasyon yöntemidir. Eski iğneli epilasyon makinelerle şimdiki iğneli epilasyon makineler arasında çok büyük fark var. Daha acısız ve ağrısızdır.

Her ne kadar ismi rahatsız edici olsa da iğneli epilasyon senelerdir uygulanan ve şu anda çok popüler olan lazer epilasyondan önce de kullanımda olan bir epilasyon yöntemidir.

Bazı sitelerde iğneli lazer epilasyon cihazı veya uygulaması diye lanse edilen bilgiler doğru değildir. İğneli sistem bir epilasyon yöntemidir fakat lazer epilasyonla tamamen farklıdır.

İğneli epilasyonda ince bir iğne şeklindeki uygulama ucu kıl köküne kadar ilerletilir ve elektrik akımı verilir. Bu şekilde kılı oluşturan kıl kökü yanar. Sonrasında estetisyen tarafından kıl gövdesi cımbızla alınır. Eğer kıl rahat bir şekilde geliyorsa işlem başarılı olmuş demektir.

İğneli epilasyon mu lazer epilasyon mu?

Her iki yöntemin de avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. İğneli epilasyon tecrübeli bir teknisyen tarafından uygulandığında her çeşit kıl ve cilt tipinde aynı derecede başarılı sonuç verir.

İğneli epilasyonda kıl kökünün rengi ve kalınlığı önemli değildir çünkü işlem direkt kökü yakar. Özellikle epilasyondan kalmış incelmiş ve rengi açılmış tüylerde çok etkilidir.

Iğneli lazer epilasyon cihazları ve iğneleri alınırken önceliğiniz epilasyon cihazı fiyatı değil asıl olarak kalitesi olmalıdır. Bu kritere lütfen dikkat edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar