Cuma, Eylül 30, 2022
Ana SayfaIpl LazerİPL CİHAZLARI

İPL CİHAZLARI

IPL, Intense pulse light “yoğun atımlı ışık sistemleri” anlamına gelen kelimelerin kısaltılmasıdır.

İpl cihazları lazer cihazları gibi epilasyonda kullanılan bir teknolojidir.

Lazer İle Farkları nelerdir?

Bu tedavi yöntemin etki mekanizması lazer ile benzerdir. Ancak lazer tek dalga boyu IPL ise belli bir aralıktaki dalga boyunu verir. Lazer ışığı her bir dalga boyu için farklı bir hedef kromofor tarafından emilir (epilasyon lazerlerinde hedef kıl kökündeki melanin, leke lazerlerinde ise cilt yüzeyindeki melanin, damarsal lezyonların tedavisinde hedef damar içindeki hemoglobin, cilt gençleştirme lazerlerinde ise dokunun içindeki sudur). IPL sistemlerinde ise verilen dalga boylarının içinde kalan tüm kromoforlar hedeftir. Bu nedenle tedavi sırasında yüzeyel melanin, kıl kökü melanini ve hemoglobin aynı anda hedeflenir.

IPL Hangi Durumların Tedavisinde Kullanılabilir?

IPL cihazları 400 -1200 nm dalga boyu arasındaki ışığı kullanarak yüksek enerjili atışlar yapabilen cihazlardır. Lazerde tek dalga boyu kullanılırken, IPL yönteminde farklı farklı dalga boyları kullanılır. IPL tedavisinde kullanılan farklı filtreler ile ışığın dalga boyu değiştirilebilir. Atım gücü, atım süreleri, atım sayısı gibi parametreler uygulayıcı tarafından ayarlanabilir. Bu şekilde tek bir IPL cihazı ile bir çok dermatoloji hastalığın tedavisi yapılabilir.

Ipl lazer epilasyon makinesi ve cihazları her işletme de kullanılan etkisi ve konforu kanıtlanmış teknolojilerdir. Alacağınız ıpl cihaz yeni nesil olmalıdır.

IPL cihazları ile,

*Epilasyon,

*Akne tedavisi (sivilce),

*Cilt yenileme,

*Kırışıklık tedavisi,

*Pigmente lezyonların tedavisi(koyuluklar),

*Solar Lentigo, efelit tedavisi ( lekeler),

*Striae Distensea ( Çatlak) tedavisi

*Telenjiektazi (Kılcal damar) tedavileri yapılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar