Cuma, Eylül 30, 2022
Ana SayfaIpl LazerİPL İLE LAZER CİHAZI ARASINDAKİ FARK

İPL İLE LAZER CİHAZI ARASINDAKİ FARK

İpl ve lazer epilasyon arasında temel olarak teknolojik farklılıklar bulunmaktadır. Aslında aynı sonuca hizmet eden iki farklı teknolojiden bahsediyoruz. Uygulama ve sonuç açısından aynı olduklarını söyleyebiliriz. Tabi her lazer epilasyon teknolojisinde olduğu gibi ipl ve lazer arasında da avantajlı ve dezavantajlı kısımlar bulunmaktadır..

İnsan vücudu üzerinde kullanılacak herhangi bir tıbbi sistemin mutlaka bilimsel çalışmalarının etki ve yan etki açısından yapılmış olması gerekir. Çok sayıda üretici tarafından sunulan IPL lerin hepsi aynı standartta olmayıp ancak kendi alanında uzman olanlar aradaki farkları değerlendirebilir.

IPL aynı zamanda lazer gibi etki eden, aynı tedavi protokollerinde uygulanabilen bir tedavi cihazıdır. Bu tedavi yöntemin etki mekanizması lazer ile benzerdir.

Ipl teknolojisi , lazer epilasyon makinesi ve cihazı arasındaki farkı ayrıca ıpl lazer fiyatları hakkında geniş bir araştırma yazısı sizi bekliyor.

Genel olarak birkaç madde ile belirtmek gerekirse şu maddeleri sıralayabiliriz;

  • Lazer ile IPL arasındaki temel fark ışık tipidir.
  • IPL (Yoğun Darbeli Işık) geniş bantlı, darbeli bir ışık kaynağıdır. Lazer ise tek renkli bir ışık kaynağıdır.
  • Her iki yöntem de saç folikülündeki melanini hedef alır ve her ikisi ile de kalıcı sonuçlar beklenebilir.
  • Her iki yöntemde seçici bir biçimde etki gösterir ve bu nedenle çok yüksek düzeydeki enerji çevredeki ciltten ziyade saç folikülüne odaklanır.
  • İpl ler ve  lazer  ler daha hızlı sonuçlar sağlamanın yanı sıra daha koyu renkteki tenlere de uygundur.
  • Enerji, sıklık ve tüy rengi, tedavinin etkililiğini belirleyen faktörlerdir. Öte yandan, ışık kaynağı ve bu kaynağın lazer mi yoksa yoğun darbeli flaş ışığı mı olduğu bu süreçte küçük bir rol oynar.
Önceki İçerikIPL UYGULAMASI
Sonraki İçerikİPL CİHAZLARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar