Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaIpl LazerIPL UYGULAMASI

IPL UYGULAMASI

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen yollardan biri olan ipl epilasyon uygulaması tüm vücutta 1-2 aylık aralıklarla ortalama 6-8 seans arasında sonuç veriyor.

ipl epilasyon birkaç süreçten oluştuğunu belirten belirterek, Alanın genişliğine bağlı olarak tedavi birkaç dakikadan birkaç saate kadar çıkabiliyor. Yeni cihazlarla bu süre 30 dakikaya kadar inebiliyor. Uygulama sonrasında 2-3 günde içinde tüyler kendiliğinden dökülmeye başlıyor .

Güvenli ve etkin şekilde olması için kıl ve cilt tipine göre değerlerin doğru belirlenmesi; cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına bakılarak, doğru cihaz ve enerji tespit edilmesi gerekiyor.

Güvenilir koşullarda yapılması halinde ipl epilasyon uygulamasının sağlık açısından bir zararı olmadığını belirtmek isteriz. İpl uygulaması zararlı bir uygulama değil ancak en sağlıklı sonuç için uygulamayı yaptıran kişinin de bazı kurallara uyması gerekiyor elbette.

IPL EPİLASYON ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

İşlem yapılmadan 4 hafta öncesinden ağda, cımbız, epilatör, tüy dökücü kremler gibi kıl köklerine etki edebilecek herhangi bir işlem uygulamayın.

Bir ay öncesinden itibaren gün ışığı ve bronzlaşmadan kaçının. En uygunu, kişinin kendi ten rengine sahip olduğu zaman işlemi uygulamak.

Eğer kullanılan bir ilaç var ise mutlaka uygulayan uzmana bilgi verin. Özellikle izotretinoin etken maddesi olan ilacı kullanan bir kişi en az 6 ay sonra ipl epilasyon yaptırabilir.

Uygulamadan önce cilde kimyasal peeling veya cildi soyacak krem uygulaması yapılmamış olmasına dikkat edin.

Uygulamadan önce tüy sarartıcı madde uygulamayın.

Herhangi bir kronik ya da cilt hastalığınız varsa mutlaka uzmanı uyarın.

ipl epilasyon tamamen beyaz tüylere sahip kişilerde, hamilelerde, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlarda, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlarda, sistemik izotretinoin kullananlarda, kalp pili olanlarda, ayva tüyü olanlarda ve epilepsi hastalarında önerilmiyor. Bu gibi durumlarda mutlaka bir uzmana danışın.

 Özellikle belirtmek isteriz ki diğer epilasyon teknolojilerinin uygulanması gibi ipl cihazı ile ilgili uygulamalarda da kesinlikle uzman bir estetisyen gözetiminde yapılması gereklidir. Etkili, konforlu, başarılı ve en önemlisi sağlıklı bir uygulama için uygulamada kullanılan cihazın kalitesi gibi uygulama yapacak personelin eğitimli ve alanında uzman olması da çok ama çok önemlidir.

Foto epilasyonun, lazer epilasyondan farkı ışın güçlerinin çok daha derin ve güçlü olmasıdır. Kıl köklerini derinden temizleyip atması onu, lazer epilasyon uygulamasından ayırır. Lazer epilasyondan daha uzun seanslarda yapılan bu uygulama uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman sonuçlarını net olarak gösterebilir.

İpl epilasyon uygulaması da diğer lazer epilasyon cihazları ile aynı şekildedir. Bir başlık vasıtası ile vücudun hedeflenen bölgesinde gezdirilip, aralıklara atış yapılması şekliyle  uygulanmaktadır.

IPL ışık sistemleri sadece epilasyon amaçlı kullanılmamaktadır. Işığın gücü ve başlıkları ayarlanarak leke tedavisi, akne tedavisi, kılcal damar tedavisi, kırışıklık tedavisi, cilt yenileme ve daha birçok cilt hastalıkları tedavilerinde de kullanılmaktadır. Bu hastalıkların tanısını koymak ve tedavi etmek uzmanlık düzeyinde bir dermatolojik bilgi gerektirmektedir.

IPL Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer ile benzer etki ve yan etkileri olan IPL cihazları, eritem(kızarıklık), hipopigmentasyon(beyaz leke), hiperpigmentasyon(kahverengi leke), follikülit(kıl kökü iltihaplanmaları), vezikül/bül(su toplanması), paradoksal kıllarda artış, az olmakla birlikte yanık skarlarına yol açabilir.

Estetisyen ve güzellik uzmanlarının cilt kanserlerini ve benleri görüp iyi huylu ya da kötü huylu ayırımını yapıp, tanı koymaları ve cilt kanseri olan bölgeye atış yapılmaması gerektiğini öngörmeleri için iyi bir eğitim almaları gerekmektedir.

Ipl profesyonel lazer epilasyon uygulaması ve evde ıpl uygulama yapmak için alet fiyatları hakkında bilgilere blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar