Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaLazer BaşlıkLAZER BAŞLIK ÇEŞİTLERİ

LAZER BAŞLIK ÇEŞİTLERİ

Lazer Epilasyon başlık çeşitleri kullanım amaçlarına göre farklılıklar göstermektedir. Uygulama yapılacak bölgenin cilt ve kıl tipi uzmanlar tarafından değerlendirilerek kişiye bilgi verilmesi sonucunda uygun lazer tedavisine başlanabilmektedir.

Lazer epilasyon ve başlık çeşitleri nelerdir?

Lazer epilasyonun kullanımda olan dört faklı türü bulunur. Dalga boyu farklı olan bu lazer epilasyon cihazlarının etkinliği, kişinin cilt ve kıl tipine ve rengine göre değişiklik gösterir. Cihazın dalga boyu deriye nüfuz etme kapasitesini belirler. Dalga boyu kısaldıkça kıl kökü tarafından tutulması artar. Yüksek dalga boyunda hissedilen acı fazladır ancak cihazlar arasında bulunan farklılıklar ve ayarlar ile bunlar değişkenlik gösterebilir. Genel olarak uygulanan lazer epilasyon çeşitleri başlıklar hâlinde şöyle sıralanabilir:

Alexandrite Lazer ve Başlık: Yakında bulunan dokulara zarar vermeden uygulanabilen 755 nm dalga boylu Alexandrite Lazer, büyük başlığa sahip olduğu için hızla geniş bölgelere etki ederek seans süresini kısaltır. Çok koyu olmayan ten ve koyu renk kıllarda etkilidir. Yüksek soğutucu sistemi ile acı hissedilmez.

Diode Lazer ve Başlık: 800 nm dalga boyuna sahip Diode Lazer ince tüylerin giderilmesinde etkilidir. Cilde çok yakın mesafeden atışlar yaptığından soğutucu jel ile birlikte kullanılır. Tüm cilt tiplerinde uygulanan lazer, batık kıl köklerine de etki gösterir. Manuel ayarlama imkanı olduğundan koyu renkli cilt tiplerine de zarar vermeden uygulanabilir.

Nd: Yag Lazer ve Başlık: Koyu ve açık tenlilerde etkili olan bu lazer tipi diğerlerine nazaran acıyı daha fazla hissettirir. 1064 nm dalga boyu ile bilinen Nd: Yag Lazer, açık renkli ve ince kıllarda etkilidir. Geniş çaplı ucu ve uzun atım süresi sayesinde etkilidir.

Lazer epilasyon başlık türleri ve çeşitleri kullanılan markaya veya sisteme göre değişmektedir. Başlığı alırken silikon tercih edilmesi daha çok hijyen sunar.

Önceki İçerikLAZER EPİLASYON ÖNCESİ
Sonraki İçerikLAZER BAŞLIKLARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar