Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaHybrid LazerHİBRİT LAZER EPİLASYON

HİBRİT LAZER EPİLASYON

Geleceğin teknolojisi hibrid lazer cihazı ile yaz-kış güçlü, hızlı, acısız epilasyon uygulaması tercih edilen teknolojilerden biridir. Lazer epilasyonda ‘ütüleme teknolojisi’ olarak adlandırılan hibrid diode teknolojisi özellikle yüz bölgesinde çok başarılı sonuçlarla dikkat çekiyor. Uzmanlar bu teknolojiyle kıl kök hücrelerinin yüzde 90 yok olduğunu ifade ederken, lazer epilasyonun gün geçtikçe daha çok talep edilen bir uygulama olduğuna dikkat çekiyorlar.

Lazer epilasyonda hedef, derinin hemen altında yer alan kıl kök hücrelerindeki melanin pigmentidir. Bu lazer cihazının özelliği, diğer lazer cihazlarına göre daha kalıcı çözüm sağlamasıdır. Hibrid, aynı anda iki dalga boyunda atış yapma anlamına gelmektedir. Dolayısıyla kalıcılık oranı artmaktadır. Diğer bir üstün tarafı aynı anda iki dalga boyunda atış olduğu için özellikle yüz bölgesindeki daha açık ve ince kıllara da etkili olmasıdır. Başka lazer cihazlarında özellikle yüz bölgesi için paradoksal hipertrikoz dediğimiz yan etki ihtimali var. Bu yan etkide yüzdeki kıllar incelmekte ve sayıları artmaktadır. O yüzden hastalar yüz bölgelerine lazer epilasyon düşünüyorlarsa, hybrid diode dediğimiz cihazı tercih etmelerinde fayda olacaktır.

Yapılacak kontrol ve tedavilerde hem lazere vereceği cevap açısından kıl yapısı değerlendiriliyor, hem de kıllanma artışına sebep olan bir sağlık problemi var mı bu araştırılıyor. Yapılan kontroller sonrasında seanslara düzenli gelmek de önemli. Yaz dönemlerindeki lazer epilasyon uygulamaları biraz daha sınırlanıyor. Fakat hastalar düzenli güneş koruyucu krem kullanırlarsa yaz dönemi de epilasyon seanslarına devam edebilirler.

Hibrit lazer epilasyon diyot teknolojisi gibi popüler bir sistemdir. Ankara başta olmak üzere neredeyse tüm illerdeki güzellik merkezlerinde kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar