Cumartesi, Kasım 27, 2021
Ana SayfaLazer CihazlarıND YAG LAZER CİHAZLARI

ND YAG LAZER CİHAZLARI

Long Pulse Nd : YAG lazer, 1064 nm dalga boyu ile dokuya diğer lazerlere oranla daha derin nüfuz edebilme kabiliyetine sahiptir. Epidermisteki hiçbir kromofora yakalanmaz. Hedefi melanin değil kıl köküdür. Bu yüzden ince kıl, kalın kıl, veya kıl rengi fark etmez. Açık tenli ciltlerin yanında koyu ciltlere de uygulanabilir. Yanık riski olmadığından yaz kış kullanılabilir. Çünkü long pulse Nd :YAG lazerler enerjilerini üst epidermal bölgede kullanmazlar.

Bugün, Nd yag lazerlerinin epilasyonu kalıcı olarak sağladığına dair Amerikan FDA (Food and Drug Administration) kurumunun onayı bulunmaktadır. 1064 nm dalga boyu ile en derin atım seviyesine sahiptir. Tüyler deride 2 ile 7 milimetre arası derinlikte bulunurlar . Nd:Yag lazer 7-8 mm ye kadar inebilmekte ve en derindeki tüy köküne de rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Vücudumuzda bulunan her kıl büyüme, dinlenmeye geçiş ve dinlenme olmak üzere 3 yaşam evresinden geçer.

Anagen Evresi: Kıl kökünün (folikül) büyüme evresidir.Lazerin en etkili olduğu evredir. Kıl kökü bulunduğu bölgeye ve kişiye göre yaklaşık olarak 3 yıl veya daha fazla bir zamanı bu dönemde geçirir.

Katogen Evresi: Anagen (Büyüme) ve Telogen (Dinlenme) evreleri arasındaki gelişim dönemini kapsar. Kıl kökünün kısalması ile kendini gösterir ve bir kaç gün içinde tamamlanır.

Telogen Evresi: Kılın dökülmeden önceki 3 aylık dinlenme dönemidir. Bu dönem sonunda kılın döngüsü tamamlanarak yeni bir evre olan anagen dönemi başlar. Eğer bu dönemde kıl çekilirse, Anagen Evre daha erken başlar. Bu nedenle ağda veya cımbız gibi yöntemlerle kıl çekilmemeli aksi takdirde kıl büyümesinde hızlanma etkisi oluşur.

Seans Aralıkları;

Yüz bölgesi ayda 1 kez (6-10 seans ),

Vücut bölgesi ise yaklaşık 1,5- 2 ayda bir (4-6 seans) yapılmaktadır.

Tedavi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedaviye başlamadan en az 4 hafta öncesinden ağda, cımbız, iplikle alma, sarartma gibi metotları uygulamanın durdurulması tavsiye edilir.

Sadece jiletle veya keserek kıllar temizlenebilir. Lazer ile kıl kökleri yok edileceğinden jilet ile kılları almak sorun yaratmaz.

En az 1 ay öncesinden solaryuma girmek veya güneşlenmekten kaçınmak gerekir.

Tedavi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında 5–10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklıklar görülebilir. Bu geçicidir.Bu nedenle kaşımayınız.

Tedaviden 4 hafta sonrasına kadar güneşlenmeyi tavsiye etmiyoruz. Güneşe çıkmak zorunlu ise cilde yüksek faktörlü güneş koruyucu sürülmesi gerekir.

Nd: YAG Lazerinin Kullanım Alanları:

Epilasyon

Non-ablatif cilt yenileme(Yara oluşturmadan cilt yenileme)

Mavi Damarlar (4 mm’ye kadar kalınlığı olanlar)

Telenjekteziler (Kılcal Damarlar) (İnce yüzeyel olanlar)

Örümcek damarlar

Akne sivilceleri

Nevus Flammeus /port wine stain (Şarap lekesi-Doğumsal yüzeyel damar genişlemesi ile oluşan leke)

Cherry hemanjiomlar (ciltten kabarık damarsal genişleme)

Nd yag lazer epilasyon cihazları istanbul başta olmak üzere her işletmede kullanılmaktadır. Bu lazer cihazı ile işlem yapan hastaneler ve kliniklerde mevcuttur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar