Perşembe, Haziran 1, 2023
Ana SayfaNd:Yag LazerND YAG LAZER MI ? ALEXANDRİTE Mİ ?

ND YAG LAZER MI ? ALEXANDRİTE Mİ ?

Alexandrite Lazer ve Nd:YAG Lazerin Farkı Nedir?

Alexandrite lazer sistemi açık tenlerde daha etkiliyken, Nd:YAG lazer sistemi koyu tenli insanlarda daha etkili olmaktadır. Alexandrite lazer dalga boyu sebebiyle Nd:YAG lazer kadar derine inemeyeceğinden daha yüzeyseldir. Nd:YAG lazer kılı besleyen damarsal yapıları da etkilediğinden epilasyondaki başarıyı arttırır.

Nd:YAG lazer renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. Nd:YAG lazer renge çok duyarlı olmadığından koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda epilasyonda tercih edilir.Çünkü koyu cildi yakmaz.

Nd:YAG lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir. Açık tenli kişilerde açık kahverengi tüylerde etkinliği düşüktür.

Nd:YAG lazer koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkilidir.

Nd yag lazer mi alexandrite mi sizce ikisi arasındaki farkı ve etkisi nedir dersiniz. Umarız bu yazımız size bu konuda yardımcı olacaktır.

Önceki İçerikND YAG LAZER FİYATLARI
Sonraki İçerikND YAG LAZER CİHAZLARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar