Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaNd:Yag LazerND YAG LAZER NEDİR ?

ND YAG LAZER NEDİR ?

ND YAG lazerin adındaki ND YAG ifadesi, yüksek kaliteli lazer ışını elde etmek için çok elverişli olan bir kristal türünün, yani, neodyum doned yitriyum aluminyum garnet isimli kristalin kısaltması aslında. Neodyum katkılı yitriyum alüminyum garnet kristali, özellikle oda sıcaklığında da kullanmaya uygun olduğundan, katı hal lazer türlerinde ışın üretme ortamı olarak kullanılıyor ve diğer lazerlere oranla daha yüksek kaliteli lazer ışını sağlıyor. 

ND-YAG kristali kullanan lazer cihazları bugün kişisel bakımın yanı sıra, tıp ve sağlık sektöründe çeşitli hastalıkların ameliyatsız tedavisinde de sıkça kullanılıyor. 

ND YAG lazer, özellikle fiber optik kablolardan geçebilmesi ve cildin derinliklerine daha fazla nüfuz edebilmesiyle tanınan son lazer teknolojilerinden biri.

ND YAG Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Günümüzde istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemlerinin başını çeken ND YAG lazer epilasyonda lazer cihazı, kılların kalıcı bir şekilde azaltılması için, kılın içindeki melanin adı verilen renk verici madde tarafından emilebilen dalga boylarında ışık yayar. Kılın etrafındaki derinin rengi kılın renginden daha açıksa, lazerin enerjisi dalga boyunu emen renk verici madde daha yoğun olduğundan kıl gövdesi üzerinde yoğunlaşır ve deriye zarar vermeden kıl gövdesini yok eder.  Cilt rengi ne kadar açıksa ve aynı zamanda kıl rengi ne kadar koyuysa kısa sürede hızlı başarı elde etme oranı da o kadar artar. 

Uzun atımlı ışınları sayesinde, cildin derinlerine ulaşabilen ND YAG lazer epilasyon cihazı, istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulandığında, en kalıcı sonuçları veren epilasyon türü olarak biliniyor. 

ND YAG Lazer hangi cilt tiplerine uygun?

ND YAG lazer epilasyon, aslında pek çok cilt tipi ve cilt rengine uygun olan, güvenli bir epilasyon yöntemi. Renk hassasiyeti fazla olmadığı için bu lazer türü daha yüksek kontrastlı çalışmalarda başarılı sonuç veriyor. Yani, kıl rengi ve cilt rengi birbirine ne kadar zıtsa başarı oranı o kadar yükseliyor. Örneğin, açık renk cilt üzerindeki koyu siyah veya koyu kahverengi kıllarda başarı oranı oldukça yüksek. Ancak, kıllar eğer kalın yapılıysa açık renkli kıllarda da güzel sonuçlar elde etmek mümkün. Cilt renginiz koyu veya taze bronzlaşmışsa, üzerinizdeki koyu renkli kılları ayırt etmesi biraz daha zorlaşabiliyor, fakat güvenle kullanılabildiği için uygulanması ve başarılı sonuç elde etmesi yine muhtemel.

ND YAG lazer vücudun hangi bölgelerinde kullanılabilir?

ND YAG lazer epilasyon, genital bölge, koltuk altı ve sırt bölgesi dahil, vücudun tüm bölgelerinde güvenle kullanılabilir. Dudak üstü tüylerde de oldukça başarılı sonuçlar veren ND YAG Lazeri yüzünüzün başka kısımlarında kullanmak istiyorsanız uzmanlara danışabilirsiniz. 

Nd yag lazer epilasyon nedir ? Nd yağ lazer diod gibi farklı ışın sistemiyle çalışan çokça tercih edilen lazer epilasyon teknolojisidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor Reklam

Son Okunanlar